Akce

Akce, které nás čekají:

01. 07. 2021 Tábor 2021 - rezervujte si termín!!!

Tábor 2021 - rezervujte si termín!!!Pokud Covid dá, pojedeme po roční odmlce na oblíbené tábořiště Doubek ke Šluknovu. Prosíme předběžně si rezervujte 2.-17.7.2021. Přesné termíny začátku pro malé a velké ještě ladíme, ale tábor bude určitě končit 17.7.2021. Takže rodinné dovolené prosím organizujte až od 18.7. Děkujeme.

Již proběhlé akce:


SOSS

S-obotní O-dpoledne pro S-kauty a S-kautky bude jednou za 2 týdny... jsme řekli a tak to prostě bude. Další odpoledne bude online 17.10. od 18.00 do 20.00 - no bude to trochu podvečer, ale chtěli jsme, abyste měli šanci jít ven.

SOSS 3. října od 16 do 19 hodin POUZE PRO SKAUTY, SKAUTKY A DOSPĚLÉ ČLENY pozor změna tentokrát venku

SOSS 3. října od 16 do 19 hodin POUZE PRO SKAUTY, SKAUTKY A DOSPĚLÉ ČLENY pozor změna tentokrát venkuJiž tuto sobotu slavnostně zahajujeme cyklus pravidelných schůzek starších členů v klubovně SOSS => Sobotní Odpoledne Skautů a Skautek. Vzhledem k příslibu pěkného počasí jsme se rozhodli akci přesunout ven. Uděláme si společně piknik. Cestovní a deskové hry stále vítány a je nás vás zda si zahrajeme nebo naplánujete jiné venkovní aktivity

Výprava vlčat 3.10.

Výprava skautů do Šluknova - ZRUŠENA

Akce byla zrušena pro vysoký počet nemocnáých skautů :(

Zahajovací schůzka střediska Ibis

Zahajovací schůzka střediska IbisZveme všechny družiny i nováčky na zahajovací skautskou schůzku v letošním školním roce.

ZMĚNA termínu: Tábor 3.-6.7.

Vzhledem k situaci zkracujeme tábor jen na 4 dny. Tábor proběhne 3. až 6.7. Budeme ve stanech, ale u chalupy s hygienickým zázemím. Omlouváme se, není to ideální, příští rok to bude lepší!

Noc kostelů 2020 již zítra

Noc kostelů 2020 již zítra I letos podpoříme doprovodným programem pro děti Noc kostelů. Koná se již zítra. Náš program bude skromnější, protože nás nemohou podpořit skauti a skautky a stále musíme respektovat epidemiologická opatření. I tak se moc těšíme. Chystáme program pro školní i mladší dětí. Přijďte nás podpořit a podívat se do kostela.

Pomoc na dětském dni města 7.6. - dobrovolníci

Budeme pomáhat s organizací soutěží. Budeme rási, pokud nám pár skautů a skautek pomůže.

ZRUŠENO Stráž u pomníčku 8.5. - dobrovolníci

Jako každý rok budeme potřebovat několik dětí jako reprezentaci skautů u piety při příležitosti osvobození. Vhodné pro vycvičené děti všech věkových kategorií :-)

Zrušeno: Obvodní sraz (všichni) 24.-26.4.

Víkendové setkání oddílů z Prahy 8, Prahy 7 a Odolené Vody v termínu 24.-26.4.2020. Patron akce: Hejkal

Amazonky z online schůzek doporučují

Amazonky z online schůzek doporučujíJunák - český skaut píše na facebooku: Poznáte květiny na fotkách? Poznávat přírodu vám pomůžou mobilní aplikace, třeba iNaturalist.org (www.inaturalist.org) nebo Plantnet (https://plantnet.org/). Tohle jsme s Amazonkami na prvních jarních schůzkách taky dělaly. Skautky lovily fotky na procházkách přírodou s rodinou nebo na zahradě. Doporučujeme!

Zrušeno: Víkendovka pro skauty a skautky 3.-5.4.

Zrušeno: Víkendovka pro skauty a skautky 3.-5.4.Podrobnosti připravujeme, rezervujte si termín.

Druhá online schůzka skautek Amazonek

Druhá online schůzka skautek AmazonekZ druhé online schůzky Amazonek. Toto jsou jejich poznatky a doporučení z dvou týdnů karantény : ukliďte si šatník - je to příležitost něco vyměnit a objednat online; vyrobte si něco pro radost, z toho, co doma najdete, ale raději z toho nejezte; i v lese se dá leccos vyfotit; přes roušku se smějte nahlas. Minule jsme se domluvily, že si zkusí ušít roušku a sluší jim to.

Sněženky - dívčí oddíl oslavil tento víkend Mezinárodní den sesterství (nebo také přemýšlení).

Sněženky - dívčí oddíl oslavil tento víkend Mezinárodní den sesterství (nebo také přemýšlení).Den zamyšlení slavíme každoročně již od roku 1926. Myšlenka Dne zamyšlení poprvé spatřila světlo světa,když se skautky sešly v USA na čtvrté Světové konferenci WAGGGS. Tam se shodly, že by měl být stanoven jeden den v roce, kdy na sebe budou všichni, kdo jsou součástí tohoto mezinárodního hnutí, myslet a zároveň projeví svůj vděk a uznání. Tématem hry k letošnímu svátku je rozmanitost, rovnost a začlenění. K lepšímu porozumění pomohly citáty Verny Myersové "Rozmanitost je to, když vás pozvou na party. Přijetí je, když vás vyzvou k tanci." a také citát Naheeda Dosaniho "Rovnost je, když dáš každému botu. Spravedlnost, když dáš každému botu, která mu sedne."

Den sesterství pro skautky a světlušky - přespávačka v klubovně 14.-15.2.

Den sesterství pro skautky a světlušky - přespávačka v klubovně 14.-15.2.Den sesterství nebo také den přemýšlení je mezinárodním svátkem, kdy si my skautky a světlušky připomínáme, že skautské dobrodružtsví, výzvy a přátelství spojují nejen nás v našich družinách a oddíle, ale i dalších 10 miliónů skautek na celém světě. Den sesterství připadá na den narozenin "skautských rodičů" manželů Baden Powelových, což je 22. února a slaví se každoročně od roku 1926. My se sejdeme o něco dříve a to již příští pátek v klubovně. Letošní den sesterství má jako hlavní cíl ukázat jak důležitá je rovnoprávnost a rovnocenný přístup pro náš spokojený a šťastný život. Vyzkoušíme si v různých hrách a aktivitách, co je možné udělat proto, aby je všichni úspěšně zvládly a společně jsme dosáhly co nejlepšího výsledku. Budeme trochu vařit, trochu tvořit, hodně si hrát a hlavně se společně dobře bavit.

Skauti vaří na Zlatkově 18.1.

Skauti vaří na Zlatkově 18.1.Podrobnosti připravujeme, rezervujte si zatím termín.

Promítání filmu Hledání lilie pro skauty, skautky a rodiče 11.1.

Promítání filmu Hledání lilie pro skauty, skautky a rodiče 11.1.Promítání skautského filmu v klubovně od 20,00 do cca 21,30. Zveme všechny rodiče, není vhodné pro vlčata a světlušky. Drobné občerstvení s sebou vítáno!

Deskohraní pro skauty a skautky 11.1.

Deskohraní pro skauty a skautky 11.1.Skauti a skautky budou mít příležitost pocvičit si mozkové buňky nad deskovkami v klubovně. Sraz 15,00; konec 20,00. Na deskohraní bezprostředně navazuje promítání filmu Hledání lilie, které je určené pro skauty a skautky a rodiče.

Středisková schůzka 8.1. 2020

Středisková schůzka 8.1. 2020V prvním školním týdnu v roce 2020 se koná společná schůzka všech oddílů ve středu 8.1. od 17 do 19 hodin. Ostatní schůzky jsou zrušeny. Všichni přijďte v oddílovém tričku a přineste si jedno vlastní pexeso!!!

Zpívání u vánočního stromečku a Betlémské světlo

Zpívání u vánočního stromečku a Betlémské světloI letos přineseme do Odolky Betlémské světlo. Skauti a skauti budou třeba na pomoc při rozdávání. Těšíme se i na setkání se světluškami, vlčaty a jejich rodiči.

Středisková vánoční výprava- Hledání Ježíškovy pošty

Středisková vánoční výprava- Hledání Ježíškovy poštyBlíží se Vánoce a konec tohoto roku, my se s ním rozloučíme na střediskové výpravě, která se uskuteční 15.12.2019.

VÁNOČNÍ ODDÍLOVÁ SCHŮZKA SNĚŽENKY - světlušky a skautky 17:30-19:30

VÁNOČNÍ ODDÍLOVÁ SCHŮZKA SNĚŽENKY - světlušky a skautky 17:30-19:30Společná schůzka pro celý dívčí oddíl, skautky a světlušky si vymění vzájemně vyrobené dárečky. Vyrobíme vánoční přání, zkusíme oblíbené i nové vánoční zvyky, zazpíváme koledy, abychom byly připraveny na nedělní oheň. Zavzpomínáme na výzvy z novoroční oddílovky.

Vánoční výprava AMAZONEK - akce pouze pro skautky

Vánoční výprava AMAZONEK - akce pouze pro skautkyByly jsme pozvány na společnou výpravu s24. oddílem skautek z Prahy 8 Kobylis. Užijeme si dívčí akci, vyzkoušíme vánoce na nečisto. Čekají nás pěkné rukodělky - smaltování, plstění, korálky......., spousta her a další zábavy.

Výroba adventních věnců - dívčí oddíl

Výroba adventních věnců - dívčí oddílZveme vás na již tradiční schůzku dívčího oddílu - vyrábění adventních věnců s rodiči.

Světlušky na stopě Baby Jagy

Světlušky na stopě Baby JagyDevatenáctého listopadu pořádá dětské centrum Sluníčku výtvarnou dílnu a stezku za Babou Jagou. A my se jí se světluškami zúčastníme také.

Podzimní středisková výprava

Podzimní středisková výprava Na celý víkend 08.-10.11.2019 vyrazíme na Červený Hrádek u Sedlčan. Prosím zaškrtněte si termín ve svých kalendářích, ať nekoliduje s chalupami, oslavami, atd. :-) Na Hrádek se vracíme po třech letech, tentokráte na podzim. Čeká nás společně s Karlíkem exkurze do továrny na čokoládu pana Willyho Wonky.

Výprava AMAZONEK

Výprava AMAZONEKVíkendová výprava skautek do podzimní přírody 11.-13.října. Víte kolik barev má podzimní listí? Víte kolik Amazonek doputuje do cíle výpravy? Věříme, že se uvidíme všechny společně ve srubu na Kokořínsku. Čeká nás spousta her, zábavy, trochu rukodělení, trochu dobrodružství, trochu kulturní osvěty, podzimní les i hřejivý oheň.

Mosty přes Jarugu

Víkendová akce 27.-29.9.2019 pro skauty, nahrazuje populární Cintru.

Zahajovací schůzka 2019 (všichni)

Zahajovací schůzka 2019 (všichni)Zahajovací schůzka pro všechny. Sraz 17,30 u hřbitova, konec 19,00 u klubovny. S sebou obvyklé vybavení, tj. tužka, blok, stezka/nováček, nůž, uzlovačka. Dozvíte se co nás čeká v novém roce, kdy budou schůzky a výpravy, uvítáme mezi sebou pár nováčků a kromě toho bude pár cool her. Těšíme se! Patron akce: Helena. Na akci není nutné se přihlašovat.

Dny Evropského dědictví (skauti a skautky)

Ve spolupráci s kulturní komisí města budeme zajišťovat stezku odvahy. Podrobnosti dodáme později, velmi pravděpodobně půjde o cca 2 hodiny mezi 19,00-21,00. Patron akce: Hejkal. Přihlašujte se na vedeni.ibis@skaut.cz

Úklid klubovny (skauti a skautky)

Úklid klubovny (skauti a skautky)Akce pro skautky a skautky a vedoucí - úklid táborového vybavení a příprava klubovny na novou sezónu. Sraz v pátek 23.8. v 17,00 v klubovně, předpokládaný konec 19,30. Víme, že ne všichni jsou na konci prázdnin na Vodolce, ale každá ruka se hodí. Patron akce: Hejkal. Hlaste se emailem na vedeni.ibis@skaut.cz

Den pro Vodolku (skauti a skautky)

Prezentujeme se na Dni pro Vodolku na hřišti. Patron akce: Honza

Tábor 2019

Máme termín tábora. Bude 6.-13. července u Šluknova. Skauti a skautky pojedou stavět tábor již ve čtvrtek 4. července. K odkazu na pokyny k táboru ke stažení se dostanete po rozkliknutí tohoto článku.

Závěrečný oheň 2019

Závěrečný oheň 2019V úterý 18.6.2019 nás od 18:00 čeká závěrečný oheň na Zlatkově

Skauti a skautky: Sahara test

Skauti a skautky: Sahara testVýzva pro skauty a skautky je otestovat naše stany - sahary, ve kterých budeme na táboře bydlet.

Skauti a skautky na Noci kostelů

Skauti a skautky na Noci kostelůNa Noci kostelů 24. května na Vodolce budeme mít na starosti disciplíny pro děti. Akce bude na prostranství před kostelem nebo za deště v kostele. Akce je určena pro skauty a skautky. Vlčata a světlušky se mohou přijít podívat s rodiči.

Skautský sraz Prahy 7, Prahy 8 a Odolené Vody

Skautský sraz Prahy 7, Prahy 8 a Odolené VodyPřidali jsme rozpis jídla a další povinné vybavení pro starší děti! Již tradiční víkendová akce, kde se setkáme se skauty a skautkami z Prahy 7 a 8. Zúčastníme se závodů v mladších i starších, společně se sejdeme u ohně, zahrajeme si hry. Letošní první spaní pod stanem. JEDEME VE SKAUTSKÉM KROJI!!!

Jarní víkendovka pro skauty a skautky

Jarní víkendovka pro skauty a skautkyMáme domluvenou chatu, zbytek si musí zajistit skauti a skautky sami.

Schůzka oddílu Sněženek v úterý 19.03.2019 bude prodloužena do 19:30 - ZRUŠENO, PŘESUN NA 24.03.17:00-19:00

Čeká nás rukodělná jarní schůzka, abychom měly dost času uděláme schůzku delší. Budeme tvořit z knoflíků, máte-li doma nazbyt staré knoflíky vezměte je s sebou, tavící pistoli máte-li, větší jehlu, pevnou nit, herkules, plochý štětec.

Den sesterství 2019 - letošní téma 110 let dobrodružství dívčího skautingu

Den sesterství 2019 - letošní téma 110 let dobrodružství dívčího skautinguAkce dívčího oddílu. Společně oslavíme mezinárodní Den sestertví (Thinking day) , svátek všech světlušek a skautek. Přenocujeme v klubovně, poohlédneme se ve slovanských lidových tradicích vynášení zimy, budeme společně cestovat časem a pátrat jakým výzvám čelily skautky a světlušky ve své historii i současnosti v různých částech světa.

5x5 za 10x10 - výzva pro skauty a skautky

5x5 za 10x10 - výzva pro skauty a skautkyPřesunutá schůzka skautů, posunutá schůzka skautek a společná výzva pro obě skupiny proběhne.

Výprava za tajemstvím Tortugy

Výprava za tajemstvím TortugyOd pátku 25.1.2019 do neděle 27.1.2019 odjíždíme na výpravu do Nymburka na základnu Tortuga. Tortuga bývala slavná pirátská základna. A tak se na víkend přeneseme do 17.století do doby námořních bitev. Napneme plachty, budeme se plavit po moři a zažívat úžasná dobrodružství, o kterých se suchozemským krysám ani nezdá. Vyrazíme všichni, menší i větší námořníci i námořnice.

Středisková schůzka:

Lednová středisková schůzka proběhne v klubovně a jejím okolí. Sraz je v 17.00 u klubovny.

Středisková výprava na Tortugu

Středisková výprava na TortuguPůvodně plánovaná klučičí výprava 25. až 27.1.2019 se rozšiřuje i na dívky. Jedeme tedy všichni, těšte se do skautské vily :-)

Rozdávání Betlémského světla a zpívání u stromečku

Rozdávání Betlémského světla  a zpívání u stromečkuNa vánočním zpívání 23.12. budeme opět rozdávat betlémské světlo. Skauti a skautky mají sraz v 17,30 před klubovnou, budou pomáhat s přípravami. Budeme rádi, když se na nás od 18,00 přijdou podívat vlčata a světlušky v doprovodu rodičů.

Tajemství adventního kalendáře - skautky

Tajemství adventního kalendáře - skautkyTajemná schůzka družiny skautek, světlušky mají schůzku zrušenou. Co se bude dít záleží na Amazonkách, nechme se překvapit.Sejdeme se v klubovně v tradičním časem 17:30-19:30.

Speciální schůzka skautů a skautek

Speciální schůzka skautů a skautekSpeciální prodloužená schůzka pro skautky a skauty bude ve středu 12.12. v Úžicích u Zemanů doma. Autobus odjíždí v 17.23 od Klubu nebo 17.26 z Dolního náměstí. Zpět pojedou až ve 20.56 z Úžic, na Dolním náměstí je autobus ve 21.01, U školy ve 21.04. Skautky do Úžic jezdí pravidelně jednou za měsíc, věřím, že skauty dovedou v pořádku.

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně Společná schůzka všech Sněženek, sejdou se tedy světlušky i skautky na předvánoční schůzce 11.12. Zazpíváme si koledy, zahrajeme si vánoční hry, zavzpomínáme, co všechno jsme letos zažily. Vánočně si zavyrábíme a ztišíme se u svíček. Těšíme se na viděnou.

Speciální schůzka světlušek a vlčat

Speciální prodloužená schůzka pro světlušky a vlčata bude v úterý 4.12. od 17:00 do 19:00. Skautky mají ten den zrušenou schůzku. Vlčata mají tedy výjimečně přesunutou schůzku na úterý a ve středu na Mikuláše schůzka vlčat není.

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30Tradiční společné adventní tvoření - výroba věnců, svícnů a závěsů na dveře dle vašich přání a fantazie. Schůzka je prodloužena na dvě hodiny.


Strana:  1 2 3   další »