Akce

Akce, které nás čekají:

06. 12. 2019 Vánoční výprava AMAZONEK - akce pouze pro skautky

Vánoční výprava AMAZONEK  - akce pouze pro skautkyByly jsme pozvány na společnou výpravu s24. oddílem skautek z Prahy 8 Kobylis. Užijeme si dívčí akci, vyzkoušíme vánoce na nečisto. Čekají nás pěkné rukodělky - smaltování, plstění, korálky......., spousta her a další zábavy.

15. 12. 2019 Středisková vánoční výprava- Hledání Ježíškovy pošty

Středisková vánoční výprava- Hledání Ježíškovy poštyBlíží se Vánoce a konec tohoto roku, my se s ním rozloučíme na střediskové výpravě, která se uskuteční 15.12.2019.

23. 12. 2019 Zpívání u vánočního stromečku a Betlémské světlo

Zpívání u vánočního stromečku  a Betlémské světloI letos přineseme do Odolky Betlémské světlo. Skauti a skauti budou třeba na pomoc při rozdávání. Těšíme se i na setkání se světluškami, vlčaty a jejich rodiči.

24. 04. 2020 Obvodní sraz (všichni)

Víkendové setkání oddílů z Prahy 8, Prahy 7 a Odolené Vody v termínu 24.-26.4.2020. Patron akce: Hejkal

Již proběhlé akce:


Strana:  1 2 3   další »

Vánoční výprava AMAZONEK - akce pouze pro skautky

Vánoční výprava AMAZONEK  - akce pouze pro skautkyByly jsme pozvány na společnou výpravu s24. oddílem skautek z Prahy 8 Kobylis. Užijeme si dívčí akci, vyzkoušíme vánoce na nečisto. Čekají nás pěkné rukodělky - smaltování, plstění, korálky......., spousta her a další zábavy.

Výroba adventních věnců - dívčí oddíl

Výroba adventních věnců - dívčí oddílZveme vás na již tradiční schůzku dívčího oddílu - vyrábění adventních věnců s rodiči.

Světlušky na stopě Baby Jagy

Světlušky na stopě Baby JagyDevatenáctého listopadu pořádá dětské centrum Sluníčku výtvarnou dílnu a stezku za Babou Jagou. A my se jí se světluškami zúčastníme také.

Podzimní středisková výprava

Podzimní  středisková výprava Na celý víkend 08.-10.11.2019 vyrazíme na Červený Hrádek u Sedlčan. Prosím zaškrtněte si termín ve svých kalendářích, ať nekoliduje s chalupami, oslavami, atd. :-) Na Hrádek se vracíme po třech letech, tentokráte na podzim. Čeká nás společně s Karlíkem exkurze do továrny na čokoládu pana Willyho Wonky.

Výprava AMAZONEK

Výprava AMAZONEKVíkendová výprava skautek do podzimní přírody 11.-13.října. Víte kolik barev má podzimní listí? Víte kolik Amazonek doputuje do cíle výpravy? Věříme, že se uvidíme všechny společně ve srubu na Kokořínsku. Čeká nás spousta her, zábavy, trochu rukodělení, trochu dobrodružství, trochu kulturní osvěty, podzimní les i hřejivý oheň.

Mosty přes Jarugu

Víkendová akce 27.-29.9.2019 pro skauty, nahrazuje populární Cintru.

Zahajovací schůzka 2019 (všichni)

Zahajovací schůzka 2019 (všichni)Zahajovací schůzka pro všechny. Sraz 17,30 u hřbitova, konec 19,00 u klubovny. S sebou obvyklé vybavení, tj. tužka, blok, stezka/nováček, nůž, uzlovačka. Dozvíte se co nás čeká v novém roce, kdy budou schůzky a výpravy, uvítáme mezi sebou pár nováčků a kromě toho bude pár cool her. Těšíme se! Patron akce: Helena. Na akci není nutné se přihlašovat.

Dny Evropského dědictví (skauti a skautky)

Ve spolupráci s kulturní komisí města budeme zajišťovat stezku odvahy. Podrobnosti dodáme později, velmi pravděpodobně půjde o cca 2 hodiny mezi 19,00-21,00. Patron akce: Hejkal. Přihlašujte se na vedeni.ibis@skaut.cz

Úklid klubovny (skauti a skautky)

Úklid klubovny (skauti a skautky)Akce pro skautky a skautky a vedoucí - úklid táborového vybavení a příprava klubovny na novou sezónu. Sraz v pátek 23.8. v 17,00 v klubovně, předpokládaný konec 19,30. Víme, že ne všichni jsou na konci prázdnin na Vodolce, ale každá ruka se hodí. Patron akce: Hejkal. Hlaste se emailem na vedeni.ibis@skaut.cz

Den pro Vodolku (skauti a skautky)

Prezentujeme se na Dni pro Vodolku na hřišti. Patron akce: Honza

Tábor 2019

Máme termín tábora. Bude 6.-13. července u Šluknova. Skauti a skautky pojedou stavět tábor již ve čtvrtek 4. července. K odkazu na pokyny k táboru ke stažení se dostanete po rozkliknutí tohoto článku.

Závěrečný oheň 2019

Závěrečný oheň 2019V úterý 18.6.2019 nás od 18:00 čeká závěrečný oheň na Zlatkově

Skauti a skautky: Sahara test

Skauti a skautky: Sahara testVýzva pro skauty a skautky je otestovat naše stany - sahary, ve kterých budeme na táboře bydlet.

Skauti a skautky na Noci kostelů

Skauti a skautky na Noci kostelůNa Noci kostelů 24. května na Vodolce budeme mít na starosti disciplíny pro děti. Akce bude na prostranství před kostelem nebo za deště v kostele. Akce je určena pro skauty a skautky. Vlčata a světlušky se mohou přijít podívat s rodiči.

Skautský sraz Prahy 7, Prahy 8 a Odolené Vody

Skautský sraz Prahy 7, Prahy 8 a Odolené VodyPřidali jsme rozpis jídla a další povinné vybavení pro starší děti! Již tradiční víkendová akce, kde se setkáme se skauty a skautkami z Prahy 7 a 8. Zúčastníme se závodů v mladších i starších, společně se sejdeme u ohně, zahrajeme si hry. Letošní první spaní pod stanem. JEDEME VE SKAUTSKÉM KROJI!!!

Jarní víkendovka pro skauty a skautky

Jarní víkendovka pro skauty a skautkyMáme domluvenou chatu, zbytek si musí zajistit skauti a skautky sami.

Schůzka oddílu Sněženek v úterý 19.03.2019 bude prodloužena do 19:30 - ZRUŠENO, PŘESUN NA 24.03.17:00-19:00

Čeká nás rukodělná jarní schůzka, abychom měly dost času uděláme schůzku delší. Budeme tvořit z knoflíků, máte-li doma nazbyt staré knoflíky vezměte je s sebou, tavící pistoli máte-li, větší jehlu, pevnou nit, herkules, plochý štětec.

Den sesterství 2019 - letošní téma 110 let dobrodružství dívčího skautingu

Den sesterství 2019 -  letošní téma 110 let dobrodružství dívčího skautinguAkce dívčího oddílu. Společně oslavíme mezinárodní Den sestertví (Thinking day) , svátek všech světlušek a skautek. Přenocujeme v klubovně, poohlédneme se ve slovanských lidových tradicích vynášení zimy, budeme společně cestovat časem a pátrat jakým výzvám čelily skautky a světlušky ve své historii i současnosti v různých částech světa.

5x5 za 10x10 - výzva pro skauty a skautky

5x5 za 10x10 - výzva pro skauty a skautkyPřesunutá schůzka skautů, posunutá schůzka skautek a společná výzva pro obě skupiny proběhne.

Výprava za tajemstvím Tortugy

Výprava za tajemstvím TortugyOd pátku 25.1.2019 do neděle 27.1.2019 odjíždíme na výpravu do Nymburka na základnu Tortuga. Tortuga bývala slavná pirátská základna. A tak se na víkend přeneseme do 17.století do doby námořních bitev. Napneme plachty, budeme se plavit po moři a zažívat úžasná dobrodružství, o kterých se suchozemským krysám ani nezdá. Vyrazíme všichni, menší i větší námořníci i námořnice.

Středisková schůzka:

Lednová středisková schůzka proběhne v klubovně a jejím okolí. Sraz je v 17.00 u klubovny.

Středisková výprava na Tortugu

Středisková výprava na TortuguPůvodně plánovaná klučičí výprava 25. až 27.1.2019 se rozšiřuje i na dívky. Jedeme tedy všichni, těšte se do skautské vily :-)

Rozdávání Betlémského světla a zpívání u stromečku

Rozdávání Betlémského světla   a  zpívání u stromečkuNa vánočním zpívání 23.12. budeme opět rozdávat betlémské světlo. Skauti a skautky mají sraz v 17,30 před klubovnou, budou pomáhat s přípravami. Budeme rádi, když se na nás od 18,00 přijdou podívat vlčata a světlušky v doprovodu rodičů.

Tajemství adventního kalendáře - skautky

Tajemství adventního kalendáře - skautkyTajemná schůzka družiny skautek, světlušky mají schůzku zrušenou. Co se bude dít záleží na Amazonkách, nechme se překvapit.Sejdeme se v klubovně v tradičním časem 17:30-19:30.

Speciální schůzka skautů a skautek

Speciální schůzka skautů a skautekSpeciální prodloužená schůzka pro skautky a skauty bude ve středu 12.12. v Úžicích u Zemanů doma. Autobus odjíždí v 17.23 od Klubu nebo 17.26 z Dolního náměstí. Zpět pojedou až ve 20.56 z Úžic, na Dolním náměstí je autobus ve 21.01, U školy ve 21.04. Skautky do Úžic jezdí pravidelně jednou za měsíc, věřím, že skauty dovedou v pořádku.

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně

Vánoční schůzka dívčího oddílu Sněženek v klubovně Společná schůzka všech Sněženek, sejdou se tedy světlušky i skautky na předvánoční schůzce 11.12. Zazpíváme si koledy, zahrajeme si vánoční hry, zavzpomínáme, co všechno jsme letos zažily. Vánočně si zavyrábíme a ztišíme se u svíček. Těšíme se na viděnou.

Speciální schůzka světlušek a vlčat

Speciální prodloužená schůzka pro světlušky a vlčata bude v úterý 4.12. od 17:00 do 19:00. Skautky mají ten den zrušenou schůzku. Vlčata mají tedy výjimečně přesunutou schůzku na úterý a ve středu na Mikuláše schůzka vlčat není.

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30

Mimořádná schůzka oddílu Sněženek (světlušky i skautky) s adventním tvořením a rodiči 17:30-19:30Tradiční společné adventní tvoření - výroba věnců, svícnů a závěsů na dveře dle vašich přání a fantazie. Schůzka je prodloužena na dvě hodiny.

Dýňová středisková schůzka

Dýňová středisková schůzkaV úterý 23. října proběhne místo dívčí schůzky středisková schůzka na téma dýně. S sebou dýni, kterou unese dítě samotné a nůž.

ZRUŠENO!!! Výprava proti proudu času

ZRUŠENO!!! Výprava proti proudu časuVýprava je z důvodu nemoci Hejkala a Blanky zrušena, omlouváme se.

Dívčí schůzky 2. října 2018

Skautky Amazonky mají schůzku v Úžicíc,Helena je bude čekat u autobusu v Úžicích, který odjíždí z Dolního náměstí v 17:26. Návrat do Odolky je plánován v sedm autem. Světlušky Poníci se sejdou v 17:30 před školou, budeme na schůzce venku a u školy i skončíme. V případě nepřízně počasí, bude schůzka normálně v klubovně.

Cintra - pouze pro skauty

Informace pro 6 hrdinů, kteří se rozhodli vstoupit do války o Cintru.

Zahájení činnosti v novém školním roce a noví členové

Zahájení činnosti v novém školním roce a noví členovéZahajovací schůzka pro všechny bude ve středu 19.9. od 17,00 do 19,00. Sraz u hřbitova. Vybavení jako na schůzky: nůž, uzlovačka, tužka, papír, zápisník a stezky. Na sebe oblečení na ven a skautský šátek. Pravidelné schůzky začínají od 24.9. Dny schůzek budou stejné jako vloni, tj. dívky v úterý a kluci ve středu. Časy upřesníme. Nové členy bohužel k omezené kapacitě nebereme s výjimkou sourozenců současných členů.

100 let Československa aneb Procházka se starým Procházkou - 15. září na louce u kostela

100 let Československa aneb Procházka se starým Procházkou - 15. září na louce u kostela Vzhledem k tomu, že skauti pamatují rok 1918 a díky skautské poště v něm sehráli i důležitou úlohu, byly jsme městem pozváni k aktivní účasti na akci ke 100 letům Československa. Akce se koná sobotu 15.9. od 13 hodin na louce u kostela, rozsah zapojení našich dětí řešíme s organizátory a následně upřesníme. Děti by měli mít na sobě skautský kroj oživený dobovými doplňky z období první republiky, viz fotografie z první republiky. Děti prosím hlaste emailem na IBIS - vedeni.ibis@skaut.cz do neděle 9.9.

Mimořádná schůzka družiny skautek 6. září 17:30 v klubovně

Skautky se sejdou již před letošním společným záhájením mimořádně ve čtvrtek 6. září na hoďku v klubovně, abychom se domluvily na plánu programu na letošní skautský rok.

Tábor

Tábor se koná od 7. do 14.7.2018.

Tábor - stavba

Stavby se účastní skauti a skautky. Vyrážíme již ve čtvrtek, sraz je v 8.45 na nádraží v Kralupech nad Vltavou.

ZÁVĚREČNÝ OHEŇ

ZÁVĚREČNÝ OHEŇDružina skautek AMAZONEK si dovoluje vás pozvat na zakončení skautského roku 2018.

ZRUŠENÁ SCHŮZKA SKAUTEK AMAZONEK 19.06.2018

Nemůžu se bohužel nečekaně zúčastnit zítřejší schůzka skautek, nepodařilo se mi zajistit náhradu, takže se schůzka ruší. Vzhledem k tomu, že máme s děvčaty na starosti oheň nahradíme to schůzkou příští týden v úterý 26.06. v tradičním čase 18:00-19:30. Za změny se omlouvám, nemáme jinou možnost. Blanka

Putování za dobrodružstvím - pozor změna času a místa návratu

Putování za dobrodružstvím - pozor změna  času a místa návratuOd pátku 8.6. do neděle 10.6. budeme tábořit u jezera Vojkovice. Sraz je v pátek 17:40 na Dolním náměstí a zakončení bude v neděli v 10 v klubovne na Vodolce!!! Další info v článku po rozkliknutí.

Sraz skautů a skautek z Prahy 8 a okolí v Měsíčním údolí u Vlašimi 11.-13.5.2018

Sraz  skautů a skautek z Prahy 8 a okolí v Měsíčním údolí u Vlašimi 11.-13.5.2018Již tradiční víkendová akce, kde se setkáme se skauty a skautkami z Prahy 7 a 8. Zúčastníme se závodů v mladších i starších, společně se sejdeme u ohně, zahrajeme si hry. Letošní první spaní pod stanem. JEDEME VE SKAUTSKÉM KROJI!!! Upřesnili jsme sraz a přidali seznam kdo co bere za jídlo.

ODOLKA BARUM RALLYE 2018 - společná schůzka střediska středa 9.5.2018

ODOLKA BARUM RALLYE 2018 - společná schůzka střediska středa 9.5.2018Závodníci týmy mechaniků usilovně pracují, servisní týmy dělají poslední úpravy na závodní dráze. Všichni příznivci rychlých kol jsou zváni. Letošní ročník Odolka Barum rallye je za dveřmi. Koná se ve středu 9.5. od 17 do 19 hodin ve Velkém háji a jeho blízkém okolí.

ZRUŠENÉ DÍVČÍ SCHŮZKY 1. a 8.5. 2018

ZRUŠENÉ DÍVČÍ SCHŮZKY 1. a 8.5. 2018Vzhledem ke státnímu svátku jsou obě schůzky děvčat tento i příští týden zrušené. Schůzka příští týden má náhradu ve středu 9.5.18, kdy se koná společná středisková schůzka.

Společná schůzka skautek a světlušek na sv. Jiří

Společná schůzka skautek a světlušek  na sv. Jiříza dobrodružstvím patrona skautů svatého Jiří se společně vydáme ven propátrat další část našeho města mezi 17. a 19. hodinou.

Skautský den

Skautský denV sobotu 21.4. odpoledne vyrazíme do Ďáblického lesa oslavit svátek patrona skautů svatého Jiří. Spřátelené středisko z Kobylis pořádá tradiční akci se soutěžemi a táborákem. Každý bude mít šanci opéct si buřta (dostaneme na místě od pořadatelů). Sraz: 13,35 na zastávce Odolena Voda, U Školy Návrat: 17,30 na zastávku U Klubu S sebou: skautský šátek, 20 Kč, průkazku na autobus a/nebo peníze na autobus, vybavení na schůzku venku (přidejte pláštěnku) a pití.

Úklid Vodolky

Úklid VodolkyV sobotu 7.4. se zúčastníme akce města a vyčistíme kus Vodolky. Akce je pro RODIČE S DĚTMI. Sraz v 9,00 u školy. Konec ve 13,00 na Zlatkově.

Víkendovka pro skauty

O víkendu 6.-8.4.2018 vyjede jednotka našich starších chlapců na víkendovou výpravu. (Vlčata se této akce neúčastní.) Náhrada za zrušenou výpravu.

Společná velikonoční schůzka skautek a světlušek 27.03.2018 17-19

Společná velikonoční schůzka skautek a světlušek 27.03.2018 17-19Děvčata budou schůzku příští týden věnovat velikonočnímu tvoření.

Den sesterství- přespání v klubovně

Den sesterství- přespání v klubovně Jako každý rok si 22.2. připomínáme sounáležitost skautů a především skautek. Abychom se i my mohly tmelit a dostatečně si užít svou společnost, naplánovaly jsme pro naše dívky (skautky i světlušky) přespání v klubovně s mnoha zajímavými aktivitami a zážitky.

Společná schůzka

V březnu nás opět čeká společná schůzka ve článku najdete seznam vybavení, které mít s sebou.


Strana:  1 2 3   další »