Kategorie: Novinky

Výprava do Litoměřic

Výprava do LitoměřicMáme za sebou výpravu a přinášíme fotografie a podrobný popis výpravy.

Výprava začala pátkem 23.10. 2015 srazem na vlakovém nádraží v Kralupech v 18:00. Po příchodu všech účastníku a kratičkých rozhovorech s rodiči a po náležitém loučení se naše banda vypadala na 3. nástupiště směr Ústí nad Labem. Do Litoměřic jsme jeli nejen vlakem, ale i výlukou. Ihned po příjezdu si děti vybalily, přichystaly spaní a s nadšením šly prozkoumat zákoutí budovy tamních skautů. Následovalo seznámení s programem a příběhem Mauglího a vzhledem k pozdní hodině program pokračoval hygienou a uložením ke spánku. 2 vedoucí dětem hezky zahráli na dobrou noc a zazněly i příběhy ze skautského života vedoucího vlčat.

V sobotu se vstalo v půl osmé, ale probuzení některých jedinců co dostavilo až po živé rozcvičce. Poté se světlušky a vlčata odebrali k ranní hygieně a následně usedli do jídelny k teplému čaji a chlebu s pomazánkou. Následovala příprava na celodenní výlet na kopec Radobýl. Při pauze na oběd proběhl důležitý úkol etapy a děti měly za úkol postavit Bandar Lóg - město opic. Na kopci Radobýl proběhla další etapa s hadem Ká. Bohužel kvůli mlze jež jsme nazvali 'Konec světa' nebylo vidět do kraje. Večer děti osvobozovaly Mauglího a předvedly vtipné scénky. Po večeři nám u ohně  Luděk s Honzou hráli na kytaru a poté se děti odebraly na večerní hygienu a šly do hajan. 

V neděli Byl hlavní úkol se zbalit a tak jsme děti nahnali po hygieně a snídani, aby si sbalily věci. Všichni jsme byli zapálení do úklidu skautské budovy, že se to tam na konci jen blýskalo. Po předání klíčů jsme vyrazili na výluku a vlak do Kralup. Ve třičtvrtě na jednu proběhlo předání dětí rodičům. 

Napsala Lůca 

Fotografie

Výběr fotografií je v galerii.

Všechny fotografie naleznete zde.