Kategorie: Novinky, Akce

Sněženky - dívčí oddíl oslavil tento víkend Mezinárodní den sesterství (nebo také přemýšlení).

Sněženky - dívčí oddíl oslavil tento víkend Mezinárodní den sesterství (nebo také přemýšlení).Den zamyšlení slavíme každoročně již od roku 1926. Myšlenka Dne zamyšlení poprvé spatřila světlo světa,když se skautky sešly v USA na čtvrté Světové konferenci WAGGGS. Tam se shodly, že by měl být stanoven jeden den v roce, kdy na sebe budou všichni, kdo jsou součástí tohoto mezinárodního hnutí, myslet a zároveň projeví svůj vděk a uznání. Tématem hry k letošnímu svátku je rozmanitost, rovnost a začlenění. K lepšímu porozumění pomohly citáty Verny Myersové "Rozmanitost je to, když vás pozvou na party. Přijetí je, když vás vyzvou k tanci." a také citát Naheeda Dosaniho "Rovnost je, když dáš každému botu. Spravedlnost, když dáš každému botu, která mu sedne."

Skautky a světlušky strávily společně v klubovně páteční večer a sobotní dopolende. Nejdříve jsme si společně uvařily večeři - zeleninové rizoto a snídaní - výborný perník. 

Naše hry  ladily s letošním tématem rozmanitosti a rovnosti. Jak i název napovídá hra "stejné nebo jiné" , kde jsme hledaly co nás spojuje a co nás odlišuje. Překážková dráha, kterou jsme se snažily vylepšit, aby ji všichni malí i velcí zvládly, co nejlépe. A v neposlední řadě koláž z našich oblíbených fotek, které jsme spojily do velkého plakátu.

Užily jsme si i večerní čtení a vyprávění hádanek, příběhů a vtipů. 

Domů si každá světluška i skautka odnesla nášivku na kroj. 

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.