Skautský infomail červenec 2019

Tábor 2020, brigáda v srpnu, zahajovací schůzka, termínovka víkendových akcí, přijímání nových členů a skautské jamboree - vše najdete v infomailu po rozkliknutí nadpisu.

Vážení rodiče,

1. TÁBOR: abychom předešli stížnostem na neinformovanost, dáváme na vědomí, že tábor 2020 bude opět u Šluknova na začátku letních prázdnin. Starší děti pojedou 2.7., mladší děti se připojí 4.7. Konec tábora bude buď v sobotu 11. nebo v neděli 12.7. Chceme končit v neděli, ale ještě vyjednáváme s navazujícím táborem. Datum odjezdu starších se ještě teoreticky může posunout na 1.7., jiné změny by neměly nastat. Připomínám, že tábor je vrcholem naší činnosti a očekáváme, že všichni pojedou.
  2. Brigáda: pokud je nějaký skaut/skautka na Vodolce v pátek 23. srpna, pošlete ho, prosím, na potáborovou brigádu do klubovny od 17,00. Budeme opravovat a uklízet táborové vybavení a připravovat klubovnu na další rok.
  3. Zahajovací schůzka pro všechny členy bude 17.9. od 17,30.
  4. Finišujeme rozpis schůzek pro mladší i starší kluky i holky, do konce prázdnin vám dáme vědět. Dny schůzek velmi pravděpodobně zůstanou, možná dojde k nějakým posunům ohledně začátku a konce schůzek.
  5. Víkendové výpravy - do konce letních prázdnin bychom měli mít hotový rozpis víkendových akcí na celý školní rok, abyste mohli sladit rodinné kalendáře se skautským životem. Akce budeme průběžně dávat na web a pak souhrnně pošleme v emailu.
  6. Noví členové: Bohužel stejně jako vloni bereme k vlčatům a světluškám jen děti z pořadníku, které rodiče hlásili v průběhu roku. Pokud se vás tedy bude ptát někdo, kdo se nám ještě nehlásil, je bohužel odpověď jasná - jsme plní. U starších dětí (od zhruba 5. nebo 6. třídy) by se nějaké místo snad ještě našlo, zájemci mohou psát na vedeni.ibis@skaut.cz
  7. Skautská zajímavost: kdo zatím nezaznamenal právě probíhající skautské jamboree (setkání skautů a skautek ve věku 14-18 let z celého světa, které se koná jen jednou za 4 roky), tomu doporučuji facebook české výpravy zde: https://www.facebook.com/wsjcz/ Je to velké, v Západní Virginii je právě teď téměř 50 tisíc skautů ze 170 zemí světa.

Ještě jednou děkujeme všem rodičům, kteří nás podporují, ať už pomocí na táboře, dovozem věcí, přípravou specializovaných schůzek (třeba výroba táborových pohledů), darováním potravin na tábor nebo nákupem vybavení. Jsme moc rádi, že v tom nejsme jako vedoucí sami.

Přejeme krásné léto,

Martin Hejhal za skauty IBIS