Skautské aktivity pro týden 17

Skautské aktivity pro týden 17Již několik týdnů skautujeme on-line, každý týden Vám zasíláme sadu aktivit pro Vaše děti, tentokrát to zkoušíme souhrnně na jedné jedné stránce.

Vyhodnocení Velikonoční soutěže

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Velké Velikonoční soutěže. Vaše výtvory byly všechny moc hezké a věříme, že vás alespoň trochu Velikonočně naladily.

Nejvíce hlasů ve facebookové anketě získali Ron v kategorii vlčat a světlušek a Vojta v kategorii skautů a skautek. Gratulujeme!

Všechny příspěvky do soutěže si prohlédnete zde.

Pohybová aktivita pro světlušky a vlčata

Úkol: Níže najdete 3 aktivity, vyzkoušejte si je a pošlete nám fotografie, ať víme jak se Vás to bavilo.

Aktivita pro rodiče a jednotlivce i partu sourozenců - trochu živější (potřeby: taška, míč, 2 židle, rodič).
Tip: Jako materiál na přenášení můžete používat plyšáky jako ve videu, nebo třeba pastelky.

Aktivita pro sourozence - hýbeme se a rozvíjíme spolupráci (potřeby: 2 děti, tričko/ručník, míček, krabice, rodič).

Divoká karta vedoucího střediska (potřeby: dítě, ručník, silnější dítě či rodič).

Online schůzky světlušek a vlčat

Intenzivně připravujeme první online schůzky pro mladší, které proběhnou v příštím týdnu:

• světlušky 28.4 od 17.00 do 18.00
  • vlčata 29.4 také od 17.00 do 18.00

Aktivita pro skautky a skauty

SKAUTSKÝ DEN 2020. DOMA, ALE #SRDCEMVESKAUTU

V jiné roky máme 24. dubna slavnostní oddílové schůzky, slibové ohně, někde chodíme v šátku do školy a potkáváme se s kamarády z oddílu. Tohle ale není rok jako každý jiný a nic z toho teď nejde. To ale neznamená, že Skautský den nemůže být společná radost pro nás všechny.

Videopozvánka je tady.

Zveme Vás v pátek 24. dubna ke společné oslavě Skautského dne pod heslem „Doma, ale #SrdcemVeSkautu“. Živé vysílání začne v 19.30 na Facebooku Junáka - českého skauta i na skautském YouTube, můžeš si vybrat, kde jej chceš sledovat.

Připrav si šátek nebo kroj (i když Tě nikdo neuvidí) a svíčku. Těšíme se na všechny, od benjamínků po oldskauty. Budou nás tisíce!

Pro oddíly tu máme výzvu: Připravte si do pátku 24. dubna oddílovou koláž. Třeba poskládanou ze selfies všech členů oddílu se šátkem nebo v kroji v rouškách. Třeba jinak, nápaditosti se meze nekladou.

Další informace lze najít na skautské křižovatce.