Chlapecká výprava na sv. Jiří

Chlapecká výprava na sv. JiříV sobotu 18. dubna jsme při příležitosti svátku skautského patrona vyrazili na výpravu, která byla určena jen chlapcům.

Na začátku výpravy kluci dostali kartičku s legendou, kde chyběly 4 části. Pro získání každé části, museli kluci splnit jednu zkoušku.

První zkouška byla zkouška ohně, plnili jsme jí na Špičáku. Chlapci dostali do trojice 3 sirky a museli rozdělat oheň, aby přepálili provázek napjatý přibližně 30 cm nad zemí. Pokud jim sirky došly, museli udělat 10 dřepů za každou další. Některé týmy zvolili taktiku lepší a pečlivější přípravy topiva, jiné dřepovali sirky do zásoby. Nicméně oheň nakonec rozdělali všichni.

Druhá zkouška byla prostá: "Najděte strom, kde budete ve větší výšce, než ramena dospělého." Trvalo to notnou chvíli, ale nakonec kluci všichni našli strom a vylezli na něj. To už jsme se pohybovali v lesích kolem vršku Na Skalách.

Třetí zkouška spočívala ve zručnosti a tvůrčích nápadech. Museli jsme vytvořit auto, které taženo na provázku urazí předem vytyčenou dráhu. Fotografie několika vozů najdete v galerii. Kluci se vyřádili, když dělali karoserie z kůry a montovali k nim kola ze šišek.

Ve čtvrté zkoušce jsme museli stopovat po šipkách vytvořených z přírodních materiálů a najít poslední část legendy.

Nakonec jsme se odebrali do lesíka za kamenolomem, kde jsme si zahráli několik dalších her a soutěží - třeba týmovou vybíjenou míčky.

V městu jsme se vrátili kolem čtvrté hodiny, rozloučili jsme se na kraji města a cestou ke klubovně se kluci postupně oddělovali od skupiny. Když jsme se loučili, vypadali kluci, že se jim výprava líbila. (Domů si kromě zážitků odnesli legendu a 4 zašifrované tajenky - připomínám, že, kdo přinese vyluštěné tajenky na schůzku, získá za každou z nich 20 bodů.)

Fotografie naleznete v galerii.

Honza