Mosty přes Jarugu

Víkendová akce 27.-29.9.2019 pro skauty, nahrazuje populární Cintru.

Odjezd - ZMĚNA

• v pátek 27.9. od skautské klubovny v 15.30!

Příjezd

• Bitva končí v 11.30, zpět jedeme autem, předpokládáme mezi 13.30 a 14.00 budeme ve Vodolce.

Peníze

• Platí se na místě srazu 500 Kč (XY Kč účastnické polatky, XY Kč jízdné (bude tam pár přiblížení autobusem oproti původnímu plánu) a cca XY Kč na materiál na materiál přispívá i středisko).

Vybavení do klubovny

Letos s námi jede i Petr Zemánek (Kaski) a veze veškeré společné vybavení autem - toto vybavení musí být v klubovně ideálně v době středeční schůzky. (Kdo to nestihne, může si s Petrem dohodnout předání materiálu jindy a jinde.)

• Na hru
    • černý plášť (z tábora 2018)
    • meč
    • štít
    • rukavice (trochu ochrání ruce, když do nich dostanete mečem)
    • Nepovinná vylepšení kostýmu:
      • pokud máte z tábora 2017 varkoč, tak ho obarvěte na černo
      • opasek
      • černý šátek
      • černá páska jako čelenka
  • společné vybavení vezmeme z klubovny (stany, vařiče, polní lopatky, kotlíky...)

Vybavení s sebou

Mohli jsme veškeré vybavení nechat odvézt autem, ale ukazuje se na výpravách, že kluci vozí spoustu zbytečností a mají často větší batoh než já (a to vozím třeba 1/3 batohu věcí na program). Rozhodl jsem tedy, že v rámci tréningu kluci budou cestovat se vším svým vybavením (odlehčíme jim tedy o vybavení na hru a část společného vybavení, jako stany apod. - takže jedou jako na víkendovou výpravu s přespáním v klubovně).

Doufám, že většina dorazí s maximálně 50-60l batohem (a pokud větším, tak alespoň trochu prázdným). Jdeme s vybavením 4 kilometry, vloni jsme šli něco málo přes hodinu.

• na spaní
    • spacák
    • karimatku
  • oblečení (jedno na sebe + jedno pro případ nouze)
    • pláštěnka
    • kalhoty
    • mikina
    • tepláky na spaní (použitelné jako náhradní kalhoty)
    • 2 trika
    • triko s dlouhým rukávem nebo košile
    • spodní prádlo + ponožky
    • teplé ponožky (raději dvoje - jedny na spaní, jedny na chladnější den)
    • pevné boty - budeme v nich celý víkend
    • Pozn.: jedeme bojovat za černou armádu, vše ladit do černé barvy, aby to bylo využitelné jako kostým
  • vybavení
    • nůž
    • lžíce
    • láhev na pití (budeme poblíž základny, stačí 1 litr)
    • jednu misku z ešusu (na vaření)
    • hygiena (kartáček na zuby, pasta, malé mýdlo, malý ručnik - v areálu bude pitná voda, ale mýt se pravděpodobně nebudeme)
    • papírové kapesníky (na smrkání či jako toaletní papír)
    • propisku
    • zápisník či papír
    • krabici s podpalem: vzít pouze sirky a březovou kůru
    • baterku (v 20.00 už je tma)
    • kapesné dle uvážení - vloni byla zřízena krčma/stánek s nabídkou: kofola, čaj, párky, klobása apod.
    • pořebné doklady pro cestování v pražské MHD (+ proškolení jaký si mám koupit lístek na Hlavní nádraží)

Poznámky k vybavení: Neseme si všechno 4 km a samozřejmě veškeré cestování vlakem a autobusem. Pokuste se odlehčit, co se dá: na jídlo stačí jedna miska z ešusu, zároveň jí budem používat na čaj; lžíce a nůž nahradí příbor; softshellová bunda je těžká a po 1 dni deště i promokavá, lepší je mikina a větrovka či pláštěnka.

Jídlo

• Každý si zajišťuje následující jídla:
    • pátek: svačina + večeře
    • sobota: snídaně + dopolední svačina + oběd/svačina + odpolední svačina (+ povečeřová dorážka)
    • neděle: snídaně + dopolední svačina + jídlo do vlaku
  • Sobotní teplá večeře - kluci si zvolili párky v rohlíku ;-)
    • Harry - 6 nožiček párků
    • Denis - 6 nožiček párků
    • Vojta - 6 rohlíků
    • Lukáš - malou krabičku/skleňičku s hořčicí a stejnou s kečupem
    • Aleš - 6 rohlíků
    • Honza - čaj, cukr, 2 tabulky čokolády, kedlubna
    • Kaski - 3 plechovky guláše (jedna pro veoducí a dvě pro případ, že by někdo potřeboval po párkách dorazit)

Poznámky k jídlu: K snídani a k večeři bude vždy teplý čaj.

Vloni jsme si vezli jídlo na 3 dny, nyní jedeme jen na dva. I přesto jídlo bude nejšpíš nejtěžší položka v batohu. Píšu jen litrovou lahev, abych klukům odlehčil. Podobně uvažujte při nákupu jídla. Na jednu stranu kluci budou venku a fyzicky aktivní, na druhou stranu příliš jídla hodně váží. Udělejte nějaký výpočet minimálního jídla, které kluci potřebují a přihoďte jim 2-4 müsli tyčinky.

K obědu mám 60 minut na tábořišti, kde bude voda a bereme 2 vařiče, tudíž může být i instatní jídlo (zalít, nechat odstát a sníst) či ovesná kaše, která se hodí i k snídani. Pokud zvolíte variantu vlastního vaření, berte místo misky ešus, nemáme dost hrnců.

Pokud by někdo měl hlad, nebo mu došlo jídlo, budu to samozřejmě řešit (když mi to řekne).

Těším se na akci

Honza